Zaznacz stronę

Czasu zatrzymać się nie da – smutna to prawda. Starzejemy się wszyscy, choć każdy inaczej – jeden ma wiek wypisany na twarzy, drugiego wiek trudno określić. U jednego skóra na twarzy staje się grubsza, bardziej matowa, pojawiają się na niej zmarszczki, u drugiego zaś ledwo widać zmarszczki mimiczne. Może to być kwestia genów, a może to być kwestia nawyków z młodości, które przekładają  się na szybsze wystąpienie oznak starzenia.

Czy można odmłodzić cerę? Jak to zrobić?

Pierwsze zmiany w skórze mają miejsce około 25 roku życia. Bliżej 40 roku życia zmienia się gospodarka hormonalna i redukcji ulega poziom estrogenów i zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu. Właściwa pielęgnacja może pomóc odzyskać promienny i zdrowy wygląd skóry. Bardzo ważne jest jednak dobranie właściwych kosmetyków, odpowiednich dla własnych potrzeb. Nad tym, by wyglądać młodo warto zacząć pracować wcześniej. Świetnym przykładem są tu Koreanki, który od młodych lat uczą się właściwej pielęgnacji i dzięki temu ich prawdziwy wiek bardzo trudno określić.

Jakie kosmetyki pomogą odmłodzić cerę?

W terapii odmładzającej kosmetyki powinny mieć działanie ujędrniające i nawilżające. Silnie skoncentrowane substancje aktywne zawarte w:

  • kremach
  • serum,
  • ampułkach,
  • maseczkach,
  • olejkach

powinny wykazywać także działanie przeciwzmarszkowe. Warto korzystać z kosmetyków, które stosuje się na noc – odświeżona skóra, odpoczywa i lepiej wchłania substancje odżywcze np. miód, olej z pestek malin. Idealne do pielęgnacji cery są także produkty zawierające kwas hialuronowy – humektakt wiąże wodę i zapewnia skórze twarzy duży poziom nawodnienia. I jeszcze jedna uwaga – choć opalanie jest w modzie, warto skórę twarzy chronić przed nadmierną ekspozycją na słońcu. Wysuszona skóra, choć opalona nie wygląda ani dobrze, ani młodo.