Zaznacz stronę

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego trudno odgadnąć wiek Azjatek? Ich piękna, gładka, pozbawiona niedoskonałości i oznak starzenia skóra twarzy sprawia, że często w wieku kilkudziesięciu lat Koreanki i Japonki wyglądają dosłownie jak nastolatki. I to nie za sprawą makijażu, lecz…pielęgnacji. Prawdziwe mistrzostwo w tej dziedzinie osiągnęły mieszkanki półwyspu.

Skóra ich twarzy jest jest anatomicznie cieńsza od skóry Europejek czy Amerykanek, przez co narażona jest na szybszą utratę wody i procesy starzenia. Już od najmłodszych lat Koreanki uczą się jak prawidłowo dbać o skórę, by jak najdłużej zachowała młody wygląd, w myśl zasady, że „lepiej przeciwdziałać niedoskonałościom, niż z nimi walczyć”. Młode dziewczyny wiedzą, że dzięki sumienności, systematyczności, troskliwemu dbaniu o skórę, ich cera będzie promienna, rozjaśniona, zachwycająca.

Na czym polega demakijaż koreański? 

Koreański rytuał pielęgnacji może wydawać się długotrwały i skomplikowany. Każdy, kto usłyszy z ilu etapów składa się demakijaż, ilu kosmetyków trzeba użyć, może się zniechęcić. A niesłusznie. Nie taki diabeł straszny. Każdy z poszczególnych etapów zabiera niewiele czasu, a niektórych z nich nie trzeba wykonywać każdego dnia.

Etap 1 Oczyszczanie naturalnymi olejami odpowiednio dobranymi do posiadanej cery

Etap 2 Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody – pianką, żelem, glinką

Etap 3 Złuszczanie peelingiem

Etap 4 Tonizowanie z użyciem hydrolatu lub tonika

Etap 5 Esencja do twarzy

Etap 6 Serum, ampułka lub koncentrat do twarzy

Etap 7 Maseczki

Etap 8 Krem pod oczy

Etap 9 Krem nawilżający

Etap 10 Ochrona przeciwsłoneczna

Wszystkie kosmetyki stosowane przez Koreanki są naturalne i posiadają prosty skład. Zawierają m.in.:

  • wydzielinę ze śluzu ślimaka,
  • syntetyczny neuropeptyd imitujący działanie jadu żmii,
  • wyciąg z gniazd jaskółczych.

Ciągle wzrastająca popularność demakijażu koreańskiego sprawiła, że na naszym rynku pojawiły się gotowe zestawy naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz odpowiedniki azjatyckich produktów.