Zaznacz stronę

O właściwej pielęgnacji twarzy krąży wiele mitów. Jednym z nich jest ten, że o skórę pod oczami powinnyśmy zadbać dopiero po 35 roku życia.

Zawierająca niewielką ilość gruczołów łojowych i około pięciokrotnie cieńsza od skóry twarzy w innych jej partiach jest szczególnie narażona na podrażnienia, przesuszenia, utratę jędrności. Powstawaniu nieestetycznych sińców, worków i obrzęków, oprócz niewłaściwej diety, niezdrowego trybu życia oraz małej ilości snu sprzyja niewłaściwa pielęgnacja.

Jak zadbać o skórę pod oczami, by nie była szara i matowa? Jak zachować spojrzenie pełne blasku? 

Pielęgnacja skóry wokół oczu nie jest skomplikowana. Im szybciej i wcześniej ją zaczniemy (najlepiej w 20 roku życia), tym później pojawią się zmarszczki i inne oznaki świadczące o upływie czasu.

Czynnością, o której absolutnie należy pamiętać każdego dnia jest staranny, dokładny, delikatny (bez pocierania i rozciągania) demakijaż. Płatek kosmetyczny nasączony naturalnym płynem micelarnym, mleczkiem, emulsją, olejkiem lub czystym olejem roślinnym należy przyłożyć do zamkniętego oka, chwilkę przytrzymać i delikatnie przesunąć w kierunku nosa. Warto też od czasu do czasu dokonać masażu skóry wokół oczu kostką lodu. Zmrożona woda nie tylko zmniejszy opuchliznę, ale także usprawni krążenie krwi, pomoże dotlenić i odżywić tkanki skóry. I wreszcie ostatnia rzecz, która pomoże zachować piękny koloryt skóry wokół oczu – dobrze dobrane kosmetyki. Lekki kremy zawierające witaminy A, C i E, kwas hialuronowy, ceramidy i inne składniki o właściwościach przeciwzmarszczkowych, hydrolaty (z czystka, z bławatka), które koją, nawilżają i odświeżają czy maseczki w formie płatków żelowych lub kolagenowych to zestaw niezbędnych preparatów kosmetycznych, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

Młoda i świeżo wyglądająca skóra pod oczami nie musi być Twoim marzeniem. Zadbaj o nią, a odwdzięczy Ci się!