Zaznacz stronę

Tego, w jaki sposób należy dbać o cerę, powinnyśmy się uczyć od Azjatek. Skóra ich twarzy jest nieskazitelna – zdrowa, promienna, pozbawiona niedoskonałości, a przecież jako anatomicznie cieńsza, narażona jest na szybką utratę wody i wcześnie pojawiające się oznaki starzenia. Jak Japonkom i Koreankom udaje im się zatem zachować młodzieńczy wygląd przez lata? Tajemnica tkwi w codziennej pielęgnacji. Koreanki trzymają się kilku ważnych zasad.

  1. Systematyczność – od najmłodszych lat, dzień po dniu, poddają cerę procesom pielęgnacyjnym,
  2. Skrupulatność – bez pośpiechu realizują wszystkie etapy pielęgnacji,
  3. Tylko naturalne kosmetyki – stosują produkty wysokiej jakości i prostym składzie.

Bardzo ważnym, zasadniczym etapem pielęgnacji jest oczyszczenie twarzy. Makijaż, brud, kurz, sebum, wolne rodniki, martwy naskórek – oto lista  niekorzystnie działających na skórę czynników, mających wpływ na jej wygląd i powstawanie niedoskonałości. Jak oczyścić cerę?

Etap 1 Oczyszczanie naturalnymi olejami odpowiednio dobranymi do posiadanej cery. 

Do oczyszczenia skóry najlepiej użyć naturalnego olejku np. kokosowego, różanego lub ryżowego. Warto sięgnąć po preparaty stanowiące połączenie kilku olejów o różnych właściwościach, które pielęgnują i nie zaburzają naturalnej bariery ochronnej i mikrobiomu skóry. Olejek należy zaaplikować na twarz za pomocą suchych palców, a następnie delikatnie go wmasować. Następnie twarz należy dokładnie zmyć ciepłą wodą.

Etap 2 Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody – pianką, żelem, glinką

Ponieważ olejek nie jest w stanie całkowicie wyczyścić skóry, zachodzi potrzeba zastosowania kolejnego kosmetyku – tym razem na bazie wody. Delikatne, o łagodnej formule i przyjemne w użyciu mają za zadanie dobrze nawilżyć skórę, poprawić jej stan i komfort. Żel lub piankę, podobnie jak w przypadku olejku, należy nanieść na wilgotną twarz i rozprowadzić kolistymi ruchami. Po zakończeniu czynności twarz powinna zostać dokładnie opłukaną letnią wodą.

Tak przygotowaną, a więc oczyszczoną, nawilżoną i gładką skórę można poddać kolejnym etapom pielęgnacji.