Zaznacz stronę

Nazywany jest płynnym złotem Maroka. Ma delikatny, przypominającym orzechowy zapach oraz pomarańczowy kolor. W Ameryce i w Europie dopiero w XXI wieku doceniono jego właściwości spożywcze, kosmetyczne oraz lecznicze.

Dziś naturalny olejek z jego owoców jest produktem luksusowym, nie tyle ze względu na trudny i żmudny proces produkcji, ale i ze względu na wartości spożywcze i kosmetyczne.

Olejek arganowy, bo o nim mowa, zawojował świat kosmetyki, głównie z powodu swojego dobroczynnego oddziaływania na skórę. Główne składniki olejku  – nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E oraz antyoksydanty sprawiają, że jest on świetnym naturalnym kosmetykiem, z powodzeniem zastępującym kremy.

Jakie właściwości olejku są szczególnie cenione w kosmetyce? 

  • skóra – głębokie nawilżenie i odżywienie, zmniejszenie widoczności zmarszczek i blizn, ochrona przed promieniowaniem UV, łagodzenie stanów zapalnych,
  • włosy – odżywienie i wzmocnienie włosów oraz skóry głowy, zapobieganie wypadaniu włosów, nawilżenie i regeneracja włosów po zabiegach fryzjerskich,
  • paznokcie – wzmocnienie i odżywienie, ochrona przed pękaniem.

Marokańskie olejki, czyste i ekologicznie, uzyskiwane z owoców arganii można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała (przesuszoną, wrażliwą, podrażnioną) oraz włosy (zniszczone zabiegami fryzjerskimi). Olejki nie wywołują alergii!

Jakie kosmetyki naturalne z olejkiem organowym warto mieć w swojej kosmetyczce? 

Najwięcej korzyści i najszybciej widoczne efekty przynosi stosowanie olejku arganowego w czystej postaci. Jego skuteczne działanie wzmocnią stosowane zabiegi tj. masaże ujędrniające (bardzo pomocne w walce z „pomarańczową skórką”) czy kąpiele regenerujące. Warto sięgnąć też po naturalne kremy do twarzy, balsamy do ciała i produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają olejek w swoim składzie.

Poznaj moc marokańskiego olejku!