Zaznacz stronę

Gdy rozprowadzisz na skórze oliwę z oliwek, na jej powierzchni prawie natychmiast powstaje delikatna warstewka ochronna, która odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka, przywraca mu naturalną barierę ochronną i chroni przed utratą wilgoci.

Możesz rozprowadzić na skórę twarzy i ciała, na włosy i paznokcie oliwę z oliwek w naturalnej postaci. Możesz też użyć kosmetyków, w których oliwa z oliwek, zwana przez Homera „złotym płynem” stanowi podstawowy składnik. Dobroczynne działanie witamin sprawi, że Twoja skóra:

  • będzie miękka i odpowiednio natłuszczona,
  • zyska zdrowy wygląd – wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia i stany zapalne (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry) zostaną wyciszone,
  • zachowa młodość,
  • otrzyma ochronę przed niekorzystnym wpływem promieni UV,

Twoje paznokcie będą mocne i zdrowe, a przesuszone i zniszczone włosy zyskają blask i piękny wygląd.

Wysoką koncentrację substancji odżywczych i dobroczynne działanie witamin zawartych w oliwie z oliwek doceniono już w starożytnych czasach – stosowano ją do masażu i do opatrywania ran, wcierano ją we włosy, dodawano do kąpieli. Znaczenie oliwnych drzew (delikatnych lecz jednocześnie niezwykle odpornych i żyjących ponad 2 tysiące lat) było ogromne, co znajduje swoje odzwierciedlenie w antycznych dziełach.

Współczesna medycyna oraz kosmetyka również docenia działanie śródziemnomorskiego eliksiru – w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, ale też z problemami takimi, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy łupież oliwka świetnie sprawdzi się jako dodatek do kąpieli, składnik maseczek, peelingów, kremów. Ponieważ działa łagodząco także na delikatną skórę dziecięcą, z oliwy z oliwek produkuje się mydło, balsamy do ciała i płatki piorące do odzieży niemowlęcej.

Jeśli więc Twoja skóra jest przesuszona i podrażniona, szczególnie po sezonie grzewczym lub po nadmiernym opalaniu, kompres z oliwy z oliwek będzie dla niej najlepszym ukojeniem.