Zaznacz stronę

Czy można w naturalny sposób zmniejszyć widoczność cellulitu?

Czy można uzyskać bardziej gładką skórę stosując inną metodę niż peeling?

Czy można zredukować problem wrastających włosków?

Czy można rozwiązać problem rogowacenia około mieszkowego?

Można! Jak? Stosując szczotkowanie ciała na sucho. Większość z Was pewnie się zdziwi, pomyśli – co to za nowy pomysł? Otóż metoda ta nie jest nowa i wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu.

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała to naturalny, bezpieczny i nieinwazyjny proces pielęgnacyjny, który należy stosować tuż przed lub zaraz po kąpieli. Zdrową i wolną od urazów skórę należy masować szczotką wykonaną z naturalnych materiałów (to bardzo ważne!). Zabieg pielęgnacyjny, ale także relaksujący należy przeprowadzać raz w tygodniu.

Jak szczotkować ciało?

Masaż na sucho zaczynamy od stóp i przechodzimy do kolejnych części ciała. Pociągłe ruchy, a w przypadku brzucha, pośladków i ud koliste, wykonujemy zawsze w kierunku serca. Nacisk szczotki na powierzchnię ciała dostosowujemy do  wrażliwości na dotyk – ze szczególnym wyczuciem, uwagą i ostrożnością traktujemy szyję i dekolt. Zabieg może trwać od kilku do kilkunastu minut.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Pierwsze efekty tj. wygładzenie skóry, jej ujędrnienie, poprawa krążenia pojawią się bardzo szybko. Regularne przeprowadzanie zabiegu szczotkowania sprawi, że skóra dodatkowo odzyska zdrowy wygląd, zwiększy się energia i napięcie mięśni.

Czy każdy może taki zabieg wykonywać?

Szczotkowanie nie jest wskazane, gdy mamy:

  • rany, podrażnienia, stany zapalne, świeże blizny,
  • pieprzyki i znamiona (podczas zabiegu należy je omijać),
  • żylaki,
  • choroby skóry trądzik, łuszczyca,
  • pękające naczynka.